W skład Zespołu Szkół Muzycznych im. Karola Szymanowskiego w Toruniu wchodzą:

- Ogólnokształcąca Szkoła Muzyczna I stopnia

- Ogólnokształcąca Szkoła Muzyczna II stopnia

- Szkoła Muzyczna I stopnia

- Szkoła Muzyczna II stopnia

OSM I i II stopnia realizuje program w zakresie kształcenia ogólnego obowiązującego i odpowiadającego poziomowi innych szkół ogólnokształcących. Równocześnie umożliwia zdobywania wiedzy i umiejętności z przedmiotów muzycznych.

Nauka w OSM I st. trwa 6 lat. Ogólnokształcąca Szkoła Muzyczna II st. jest odpowiednikiem 3-letniego gimnazjum i 3-letniego liceum.

Szkoły Muzyczne I i II st. kształcą wyłącznie w zakresie przedmiotów muzycznych a zajęcia odbywają się w godzinach popołudniowych. SM I st. prowadzi kształcenie muzyczne w 6-letnim dziale dziecięcym oraz w 4-letnim dziale młodzieżowym. SM II st. kształci uczniów na 6-letnim wydziale instrumentalnym i 6-letnim wydziale rytmiki oraz 4-letnim wydziale wokalnym.

Nadzór pedagogiczny nad Szkołą sprawuje Ministerstwo Kultury.

Sprawozdanie z pracy Zespołu Szkół Muzycznych im. Karola Szymanowskiego i dyrektora w roku szkolnym 2012/2013 do pobrania tutaj

Plan pracy Zespołu Szkół Muzycznych im. Karola Szymanowskiego w Toruniu na II semestr w roku szkolnym 2013/2014 pobierz

Informacja o wyborze najkorzystniejszej oferty pobierz

Piotr Adam Buler, ZSM Torun