Wystąpienie chóru

W dniach 7-10 maja 2015 dwa chóry Zespołu Szkół Muzycznych w Toruniu - Chór Dziecięcy „Gioia di Cantare” i Chór Młodzieżowy „Semper Iuvenes” wzięły udział w Międzynarodowym Konkursie Chóralnym „Queen of the Adriatic Sea w Cattolica we Włoszech.
W festiwalu oprócz toruńskich chórów wzięły udział zespoły z Włoch, Czech, Finlandii oraz z tak egzotycznego kraju jak Chiny. Przesłuchania odbywały się w bardzo trudnej akustycznie sali Teatro Regina w dwóch kategoriach: chórów dziecięcych i młodzieżowych oraz chórów dorosłych. Po pierwszej turze przesłuchań cztery zespoły z najwyższą ilością punktów dwa dziecięce i dwa dorosłe, m.in. toruński Chór Dziecięcy „Gioia di Cantare” zakwalifikowały się do osobnej kategorii X czyli zmagań o Grand Prix festiwalu.

Z tych zespołów jury wyłoniło absolutnego zwycięzcę konkursu, którym okazał się
Chór Dziecięcy „Gioia di cantare”!!!

Oprócz udziału w występach konkursowych toruńska młodzież miała możliwość poznania włoskich nadmorskich miejscowości takich jak: Bellaria, Rimini oraz Cattolica. Cały ostatni dzień spędziła zwiedzając Wenecję, pływając tramwajem wodnym, podziwiając wnętrze wspaniałej Bazyliki św. Marka, dowiadując się od uroczej pani przewodniczki wielu ciekawostek nie tylko o historii i zabytkach miasta, ale również o życiu zwykłych Wenecjan.

Wyjazd młodzieży Zespołu Szkół Muzycznych w Toruniu na Międzynarodowy Konkurs Chóralny do Włoch był możliwy dzięki dofinansowaniu Urzędu Marszałkowskiego Województwa Kujawsko-Pomorskiego.

 

chor chor
chor chor